Občina Mislinja se zavezuje omogočati dostopnost spletnega mesta www.mislinja.si v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in Direktivo EU 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta.
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče www.mislinja.si, za katerega skrbi Občina Mislinja.
Za zagotavljanje dostopnosti so bile zagotovljene naslednje sistemske prilagoditve:
To spletišče je bilo skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.
Ta izjava je bila pripravljena 15.12.2022 na podlagi samoocene.
Zaradi zelo pogostih posodobitev vsebin lahko obiskovalci pri brskanju po spletni strani www.mislinja.si kljub prizadevanjem, da bi bile vse spletne strani čim bolj dostopne in uporabnikom prijazne, občasno naletijo na težave z dostopnostjo.
Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki lahko pošljete po navadni ali elektronski pošti na naslov:
· pisno po navadni pošti na naslov Občina Mislinja, Šolska cesta 34, 2382 Mislinja ali
· elektronsko po elektronski pošti na naslov: obcina@mislinja.si ali
· pokliče na telefonsko številko 02 88 57 342.
Občina Mislinja bo skladno z 2. točko 8. člena zakona uporabniku odgovorila na obvestilo ali prošnjo v osmih dneh od prejema obvestila oziroma prošnje. Če glede na zahtevano vsebino v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora, bomo uporabniku v tem roku sporočili, kdaj bomo podali odgovor, in tudi vzrok za zakasnitev z odgovorom.
Nadzor nad izvajanjem Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij javnega sektorja izvaja:
Ministrstvo za digitalno preobrazbo
Inšpektorat RS za informacijsko družbo
Davčna ulica 1
1000 Ljubljana
Telefon: 01 555 58 48
Elektronska pošta: gp.irsid@gov.si
Spletna stran: https://www.gov.si/drzavni-organi/organi-v-sestavi/inspektorat-za-informacijsko-druzbo/
Zadnja sprememba: 14.4.2023
Dostopnost spletišča https://www.mislinja.si/ nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente za dostop. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Posamezne elemente dostopnosti smo lahko izboljšali in jih prilagodili določilom ZDSMA v skladu z možnostmi. Nekatere spletne vsebine pa ne morejo izpolnjevati vseh zahtev glede dostopnosti. Njihovo dokončno prilagajanje zahtevam bi bilo, predvsem z vidika kompleksnosti vsebin, nesmotrno v smislu nesorazmernega bremena v finančnem in kadrovskem pogledu.
Primeri takih vsebin so: