Seznam defibrilatorjev v naši občini je prikazan v spodnjem seznamu. Defibrilatorji so prikazani v dveh skupinah, glede na čas dostopnosti – dostopni 24 ur na dan ali le v delovnem času objekra, kjer se defibrilator nahaja. S klikom na izbran defibrilator se nam prikaže opis defibrilatorja (dostopnost, lokacija, morebiten opis), lahko pa izberemo tudi možnost vodenja do izbrane lokacije (na Google maps zemljevidu).
Osnovni napotki
Pri človeku, ki se je zgrudil na tla, najprej preverimo, če diha, in sicer tako, da k obrazu bolnika prislonimo uho in lice, da slišimo, čutimo, z očmi pa gledamo, če se prsni koš dviga. Če bolnik diha, ga damo v položaj za nezavestnega, če ne diha, takoj pokličemo pomoč na 112.
Navodila za uporabo
Odstranimo oblačila na prsnem košu
Prižgemo defibrilator in sledimo navodilom: - Pritrdimo nalepke na bolnikove prsi - Počakamo da AED izvede analizo - Pritisk gumba za izvedbo električega sunka
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava